Get Adobe Flash player
Home Notikumi Radošo darbu konkurss “Tautas tērpa stilizācija, izmantojot latvju zīmes”

postheadericon Radošo darbu konkurss “Tautas tērpa stilizācija, izmantojot latvju zīmes”

There are no translations available.

I.Gaiša Kokneses vidusskolas matemātikas un informātikas metodiskās apvienības skolotāji kopā ar vizuālās mākslas skolotājiem septembrī organizēja 10.klašu skolēniem radošo darbu konkursu “Tautas tērpa stilizācija, izmantojot latvju zīmes”. Skolēni tautas tērpus veidoja Microsoft programmā Molberts.

Konkursa mērķis bija attīstīt digitālās prasmes, popularizējot latvju rakstu zīmes. Veidojot tautas tērpus, jaunieši iepazinās ar latvju zīmēm un centās izprast latvju zīmju būtību. Darba veidošana bija grūts un darbietilpīgs process, tādēļ dažiem skolēniem pietrūka pacietības un rūpības, lai darbu varētu kvalitatīvi veikt līdz galam.

Darbu vērtēšanā piedalījās informātikas skolotāja L.Kalniņa, informātikas un vizuālās mākslas skolotāja D.Biķerniece un vizuālās mākslas skolotāja A.Mežiela. Skolotājas bija izstrādājušas konkursa darbu vērtēšanas kritērijus – pievēršot uzmanību gan tērpa detaļu izveidei, gan krāsu atbilstībai, arī ornamenta detaļu precizitātei, ritmam un simetrijai, kā arī latvju zīmju izmantošanai tērpa rotāšanā. Katra skolotāja vērtēja iesniegtos darbus un, summējot iegūtos punktus, tika noteikti labākie darbi.

No 54 iespējamiem punktiem visaugstāko novērtējumu konkursā ieguva Lelde Sproģe (51 punkts), Una Gadzāne (50 punkti) un Kristela Gžibovska (49 punkti). 2.vietu ar 46 punktiem ieguva Arita Ornicāne un Reinis Zariņš. 3.vietā – Toms Freimanis (43 punkti), Aiga Podniece, Paula Užule, Annija Ermiča, Ieva Kokare ar 42 punktiem.

Skolā no radošā konkursa darbiem tika izveidota izstāde. Paldies skolotājām Dacei Biķerniecei, Lolitai Kalniņai un Agitai Mežielai par atsaucību, neatlaidību un radošumu organizējot konkursu, objektivitāti vērtējot audzēkņu darbus.