Get Adobe Flash player
Home Sasniegumi

postheadericon Sasniegumi

postheadericon ZPD konference 5.martā

There are no translations available.

Zinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference šogad norisinājās tiešsaistes režīmā 5.martā.

Katrs konferences dalībnieks tika iedalīts pārstāvētā reģiona attiecīgās zinātņu nozares sekcijā un darbu tiešsaistē platformā ZOOM prezentēja šīs grupas ietvaros.

ZPD reģionālajai konferencei no Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas tika izvirzīta 11. a klases skolniece Ieva Kokare ar darbu “Kaligrāfija un tās pielietojums mūsdienās” (darba vadītāja skolotāja Agita Mežiela) un 12.klases skolniece Megija Čakste ar darbu “Krāsu nozīme un ietekme uz personību I. Gaiša Kokneses vidusskolā” (darba vadītāja skolotāja Inese Vancāne), viņu iesniegtie darbi tika novērtēti atbilstoši ar 69 un 50 punktiem. Meitenes piedalījās konferencē ar sava ZPD prezentāciju, izmantojot uzskates materiālus un iekļaujot arī atbildes uz recenzenta jautājumiem.

Kopvērtējumā saņemot 88 punktus Ieva Kokare ieguva II vietu,

bet Megija Čakste ar 67 punktiem – III vietu. Pateicamies par darbu skolotājām un skolniecēm un apsveicam ar panākumiem!

Paldies arī skolotājai Andrai Kārkliņai un 12. klases skolniecēm Laurai Putniņai un Ksenijai Vītoliņai par ZPD “Kokneses iedzīvotāju lasīšanas paradumi”, kas tapa sadarbojoties ar Kokneses pagasta bibliotēku, noskaidrojot bibliotēkas lasītāju lasīšanas paradumus un veicot Kokneses iedzīvotāju aptauju.

 

postheadericon Lepojamies!

There are no translations available.

Neraugoties uz pandēmiju un attālināto mācību procesu, skolēniem, esot savās mājās, ir iespēja pārliecināties par savām zināšanām mācību priekšmetu olimpiādēs, kas šajā laikā noris attālināti. Šī gada 18. janvārī, ziemas spelgoņa vidū, norisinājās latviešu valodas olimpiādes otrais posms 11.,12. klasēm. Olimpiāde notika tiešsaistē, un tajā piedalījās 1048 Latvijas skolēni. No tiem arī seši I. Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni, iegūstot augstu punktu skaitu. Paldies skolēniem par centību, ieguldīto darbu un čaklu pašmācības procesu, gatavojoties olimpiādei! Mūsu skolas 11.a klases skolniece Kristela Gžibovska uzaicināta piedalīties valsts olimpiādē, kas risināsies 8. martā, tiešsaistē. Kristela cītīgi gatavojas valsts olimpiādei, papildinot savas zināšanas par Jura Kronberga dzeju un Janas Egles prozu, kas ir šī gada olimpiādes tēmas.

Kristela komentē savu dalību olimpiādē: “Man patīk olimpiādes tiešsaistē, jo tās ir mierīgākas un ir mazāks stress, pildot uzdevumus mājās. Arī apkārtējie cilvēki neietekmē darba izpildi, jo nav neviena, kas varētu steidzināt pabeigt. Bieži skolā es neapzināti paātrinātu savu tempu, kad redzēju, ka kāds jau ir nodevis darbu. Tomēr tiešsaistes olimpiādēs darba atļautais izpildes ilgums ir par mazu. 2. posmā gāja labi. Es priecājos par tik labu rezultātu, jo arī šo olimpiādi es uztvēru kā jebkuru citu, kurā esmu piedalījusies. Esmu gandarīta, ka tiku izvirzīta tālāk, jo līdz šim man nav sanācis ņemt dalību valsts olimpiādē, tāpēc man šis ir liels sasniegums. Biju pārsteigta, kad saņēmu ziņu, ka tiku izvirzīta tālāk, jo manā klasē ir ļoti gudri skolēni gan latviešu valodā un literatūrā, gan citos priekšmetos. Manuprāt, manu rezultātu ļoti ietekmēja olimpiādes 2. daļa, kurā ieguvu salīdzinoši augstus punktus. Par to es esmu priecīga, jo rakstot likās, ka nespēju sakopot savas domas”.

26.janvārī vidusskolas ekonomikas olimpiādē 833 dalībnieku vidū bija arī mūsu 11. un 12. klašu skolēni. Olimpieši, veicot grūtus, bet interesantus uzdevumus, cīnījās par iekļūšanu nākošajā kārtā. 11. a klases skolēns Daniels Laurinavičs godam izturēja šo konkurenci un tika uzaicināts dalībai valsts olimpiādē, kas notiks 9.martā. Daniels bija ļoti priecīgs par saviem panākumiem, jo šo ziņu saņēma kā lielisku dāvanu savā dzimšanas dienā.

Skolu sasniedza vēl viena jauka ziņa, ka Daniels, parādot spīdošas zināšanas un erudīciju ģeogrāfijas olimpiādē 9. februārī, kurā starp 1177 dalībniekiem piedalījās arī mūsu skolas skolēni, ir nopelnījis iespēju startēt valsts olimpiādē ģeogrāfijā 15. aprīlī.

Vēlam Kristelai un Danielam izturību, veselību un veiksmi turpmākos startos!

 

postheadericon Turpinās mācību priekšmetu olimpiāžu laiks

There are no translations available.

Par spīti attālinātajam mācību procesam, skolēniem joprojām tiek dota iespēja piedalīties mācību priekšmetu olimpiādēs, lai pārbaudītu savas zināšanas, kā arī paplašinātu redzesloku.

Š.g. 4.janvārī, uzreiz pēc skolas brīvlaika, notika latviešu valodas olimpiādes 2.posms 8.-9.klasēm. Šogad 1.reizi olimpiāde 8.-9.klašu skolēniem notika tiešsaistē, kur kopā piedalījās 1101 skolēns no visas Latvijas. I.Gaiša Kokneses vidusskolas 9.b klases skolniece Alise Lasovska saņēma uzaicinājumu uz 3.posmu – valsts olimpiādi, kas notiks 26.martā. Tā kā ārkārtas situācijas laikā gatavošanās olimpiādei skolēniem lielākoties notiek patstāvīgi, tad vēl jo lielāks ir prieks par labiem panākumiem. Pati Alise saka: ”Piedalīties tiešsaistes olimpiādē bija interesanta pieredze, pildot darbu, nav tāds uztraukums kā klātienē. Olimpiādē bija 38 uzdevumi, kuru izpildei bija atvēlētas divas stundas. Kopumā man viss patika, rezultāts mani iepriecināja.”

Paldies latviešu valodas un literatūras skolotājai Andrai Kārkliņai par sniegtajām zināšanām un atbalstu Alisei ikdienas mācību darbā un gatavojoties olimpiādei!

Veiksmi Alisei nākamajā olimpiādes posmā!

 

postheadericon "Teci teci, valodiņa" pusfināls

There are no translations available.

13.novembrī Aizkrauklē notika Piedaugavas novada Stāstnieku konkursa "Teci teci, valodiņa" pusfināls. Šogad žūrija vērtēja iesūtītos stāstnieku video priekšnesumus.

23 dalībnieku vidū bija arī 4 mūsu skolas audzēkņi: Rimants Keišs, Evija Kramiņa, Valters Riekstiņš no 2.a klases un Laura Vilde no 3.b klases. Visi audzēkņi saņēma LIELĀ stāstnieka titulus, un Laura mūsu skolu pārstāvēs finālā Rīgā, kas notiks 5.decembrī. Arī finālu žūrija vērtēs, skatoties iesūtītos video materiālus, izņēmums būs Ķēniņu cīņas. Tās notiks ZOOM platformā.

 

Paldies stāstnieku skolotājām Anitai Ločmelei un Sanitai Šiballo par ieguldīto darbu!

 

postheadericon Otto Asmusa panākumi

There are no translations available.

2017.gada 20.aprīlī Gētes institūtā Rīgā notika vācu valodas valsts olimpiādes laureātu apbalvošana. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.a klases skolnieks Otto Asmuss par iegūto 2.vietu saņēma medaļu un diplomu. Tas ir teicams sasniegums, jo jāsacenšas bija gan ar Rīgas Valsts vācu, gan ar citu ģimnāziju skolēniem, kuriem vācu valodas stundu skaits nedēļā ir daudz lielāks. Valsts olimpiādes 3.posms notiek divās kārtās, pirmajā kārtā jāraksta domraksts, otrajā kārtā žūrija vērtē dalībnieku sarunvalodas prasmes. Skolēnam ir ne tikai jāprot labi runāt vāciski, bet arī labi jāorientējas aktuālākajos notikumos politikā pasaulē un Latvijā, viņam jāprot loģiski pamatot un izteikt savu domu. Otto ir gandarīts par sasniegto, tikai žēl, ka pietrūka 2 punktu, lai būtu bijusi iespēja piedalīties Baltijas valstu vācu valodas olimpiādē, bet vēl jau to iespējams izdarīt nākošajā gadā.

Vislielākais prieks Otto ir par iespēju vasarā vienu mēnesi pavadīt Vācijā, tā ir balva par labajiem sasniegumiem olimpiādē. Pirmās divas nedēļas Otto dzīvos kādā vācu ģimenē un apmeklēs vietējo skolu, bet vēlāk iepazīsies ar Vācijas ievērojamākām vietām un, protams, pilnveidos savas vācu valodas zināšanas.

 

postheadericon Koknesiešu panākumi volejbola sacensībās "LĀSES KAUSS 2017"

There are no translations available.

8.aprīlī Rīgā Skonto sporta kompleksā, sešpadsmito reizi notika tradicionālās skolu jaunatnes volejbola sacensības "LĀSES KAUSS 2017". Kokneses vidusskolas sportisti bija ieguvuši tiesības pārstāvēt savu skolu pamatskolas zēnu un vidusskolas jauniešu grupās. Lāses kausa finālā piedalījās 123 komandas no Latvijas skolām, kas pārstāvēja 48 novadus. Kokneses novadu pārstāvēja arī Bebru pamatskolas meiteņu komanda.

Kokneses vidusskolas 7.-9.klašu zēnu komanda šajā turnīrā izcīnīja 1.vietu uzvarot visus pretiniekus deviņās spēlēs pēc kārtas. Tas nozīmē, ka visas spēles bija emocijām bagātas, spraigas un ļoti atbildīgas. Komandā spēlēja Edgars Kalnozols, Aldis Sproģis, Raivis Pālēns, Matīss Zaļais, Jurģis Rēķis, Dāvis Derkačs, Matīss Šumskis, Helmuts Sokolovs un Mareks Koļesņikovs.
Vidusskolas jauniešu komanda trīsdesmit komandu konkurencē izcīnīja augsto 6.vietu. Vidusskolniekiem pavisam maz pietrūka, lai iekļūtu to četru komandu skaitā, kas dienas beigās cīnījās par galvenajām balvām. Komandā spēlēja Niklāvs Vingris, Jānis Andrejevs, Ričards Bringa, Viesturs Mozga, Renāts Cīrulis, Ralfs Uškāns un Ģirts Lasmanis.
Līdzjutēju lomās šoreiz iejutās skolas direktors Māris Reinbergs, skolotājas Sandra Māliņa un Inese Vancāne un komandas treneris-sporta skolotājs Ivars Māliņš. 

postheadericon VOLEJBOLA NOTIKUMI

There are no translations available.

24.-25.martā Rīgā, Rīgas Volejbola skolā notika Latvijas Volejbola Federācijas jaunatnes volejbola čempionāta finālturnīrs U-16 grupā zēniem. Čempionātam bija pieteikušās 11 Latvijas sporta skolu komandas. Pēc vairākām spēļu kārtām sezonas garumā, noskaidrojās tās piecas komandas, kas tagad pavasarī cīnīsies par čempionu nosaukumu.To skaitā arī Aizkraukles NSS U-16 zēnu komanda. Aizkraukles novada sporta skolu pārstāvēja Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 7.-9.kl. zēnu komanda.Finālā vēl spēlēja Rīgas VS -2,Rīgas VS-3,Daugavpils BJSS un Kuldīgas NSS komandas. Piektdien pirmajā spēlē ar Daugavpils BJSS tika zaudēts viens sets, bet gala rezultāts ir 3 : 1 Aizkraukles NSS labā. Otrajā spēlē ar Kuldīgas NSS uzvara ar vēl pārliecinošāku rezultātu - 3:0! Sestdien bija jāspēlē ar abām Rīgas volejbola skolas komandām. Pirmajā spēlē pret RVS-2 komandu arī tika zaudēts viens sets, bet gala rezultātā ir uzvara ar 3:1! Pēdējā spēlē, kurā jau bija jānoskaidro 2016./2017.g. sezonas U-16 čempioni tika izcīnīta pārliecinoša uzvara pret RVS-3 ar rezultātu 3:0! Čempionāta otrajā vietā RVS-3 komanda, trešajā vietā RVS-2 zēnu komanda. Aizkraukles NSS komandā spēlēja cēlājs Edgars Kalnozols, uzbrucēji- Matīss Petjukēvičs, Kristers Dardzāns,Aldis Sproģis,Jurģis Rēķis, Helmuts Sokolovs,Raivis Pālēns, libero- Matīss Zaļais un Matīss Šumskis.Labāko spēlētāju balvas saņēma Matīss Petjukēvičs un Kristers Dardzāns. Šie abi spēlētāji arī ir labākie Latvijas U-16 kadetu volejbola izlases uzbrucēji, kas tūlīt aprīlī dosies Beļģiju, lai cīnītos par Latvijas komandas ceļazīmi uz U-17 Eiropas čempionātu!

28.martā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notika volejbola turnīrs pašiem mazākajiem šī sporta veida pārstāvjiem- 3.-5.klašu komandām. Turnīrā piedalījās piecas komandas no 3.klases, 4a. klases,4b.klases,5a.klases un 5b. klases.Visām komandām bija jāizspēlē viena spēle savā starpā, tas ir desmit turnīra spēles līdz 21 punktam.Ar četrām pārliecinošām uzvarām pirmo vietu ieguva 4a. klases komanda. Komandā spēlēja- Edgars Butāns, Kristers Bite,Oskars Kalnozols un Daniels Stoma. Otrajā vietā 5a.klases komanda un trešajā vietā 5b.klases komanda. Laureātu komandas tika apbalvotas ar medaļām un diplomiem un veicināšanas balvām ceturtajai, piektajai vietai.
8.aprīlī Rīgā sešpadsmito reizi notiks "LĀSES KAUSA" izcīņas sacensības. Tur piedalīsies arī Kokneses vidusskolas un pamatskolas zēnu komandas. Novēlēsim mūsu volejbolistiem panākumus arī šajās sacensībās.

 

postheadericon Lepojamies ar Patrīcijas un Edija sasniegumiem

There are no translations available.

Patrīcija Eiduka stāsta:

"Šogad sezona iesākās neierasti agri, jo jau 31.oktobrī es aizbraucu uz Roveniemi (Somijā) slēpot uz tā saucamo "pirmā sniega" nometni. Somijā es pavadīju nedaudz vairāk kā nedēļu, tad atgriezos mājās uz dažām dienām, lai atpūstos priekš nākošās nometnes kura bija Zviedrijā. Zviedrijas nometnes laikā tika aizvadītas pirmās sacensības šajā sezonā un starts bija izdevies, jo abu dienu sacensībās es izcīnīju otro vietu savā vecuma grupā. Pēc Zviedrijas nometnes atbraucu mājās, bet, tā kā Latvijā nebija sniega, man bija jādodas uz nometni Igaunijā, jo tuvojās svarīgas sacensības, tāpēc treniņi bija nepieciešami. Pirms nometnes es ar tēti, kas man ir arī treneris, un brāli Ediju devāmies uz sacensībām pie Narvas Igaunijas ziemeļu daļā. Sacensībās mums izdevās ļoti labi nostartēt, es izcīnīju uzvaru savā vecuma grupā un Edijs ieguva otro vietu. 2. un 3.janvārī Igaunijā piedalījos atlases sacensībās uz Eiropas jaunatnes olimpiādi, kura notiks Turcijā, un ieguvu pirmo numuru dalībai no Latvijas. Lai sagatavotos nometnei man bija jādodas uz treniņnometni Itālijā, bet nometnes laikā Latvijas olimpiskā komiteja paziņoja, ka Latvija šajā olimpiādē nepiedalīsies drošības apsvērumu dēļ, taču nometne bija ļoti noderīga arī nākošajām gaidāmajām sacensībām. Starp nometnēm, notika Latvijas čempionāti, kuros es un Edijs veiksmīgi nostartējām. Manas lielākās sacensības bija Pasaules pieaugušo čempionāts Lahti (Somijā). Čempionātā es piedalījos 1,4 km sprintā brīvajā stilā, starts izdevās ļoti labs, es izcīnīju 56.vietu no 107. dalībniecēm, un biju ātrākā slēpotāja no Baltijas valstīm. Pēc pasaules čempionāta piedalījos Skandināvijas kausā, kura katru otro gadu viens posms notiek Latvijā. Arī šajās sacensībās startēju ļoti veiksmīgi un biju ātrākā ne tikai no Latvijas, bet arī Baltijas. Slēpošanas sezona beidzās 12.martā, kad tika aizvadīts pēdējais Latvijas čempionāta posms, kurā abi ar Ediju izcīnījām uzvaras. Sezonas rangā esmu uzvarējusi ne tikai savā, bet arī elites grupā. Edijs uzvarēja savā grupā sezonas kopvērtējumu, kas ir ļoti laba motivācija nākošajai sezonai. 18.martā piedalījos biatlona sacensībās un izcīnīju 2.vietu. Kopumā sezona mums ar brāli izdevās ļoti veiksmīga, tagad neliela atpūta un drīz jau sāksies gatavošanās nākošajai sezonai."

 

postheadericon Skatuves runas konkurss

There are no translations available.

2017. gada 14. februārī Pļaviņās notika Pļaviņu un Kokneses starpnovadu skolēnu skatuves runas un mazās formas uzvedumu konkurss.

Ieteicamās daiļdarbu tēmas šogad: es pats, valoda, ģimene, mans novads/pilsēta, brīvība, Tēvzeme.

2017.gadā ievērojamas jubilejas rakstniekiem un dzejniekiem - Jānim Jaunsudrabiņam, Eduardam Veidenbaumam, Mārai Zālītei, Mirdzai Ķempei, Jānim Sirmbārdim, Ilzei Indrānei, Pēterim Brūverim, Jurim Alunānam, Rūtai Skujiņai, Ērikam Ādamsonam, Jāzepam Osmanim, Zentai Mauriņai, Lijai Brīdakai, Imantam Auziņam, Jānim Ziemeļniekam.

I.Gaiša Kokneses vidusskolu pārstāvēja 7 skolēni:

  • Gita Bartuševiča, 1.a klase - ATZINĪBA (skolotāja Ilze Ozoliņa)
  • Samanta Dardete, 2.a klase - 2.VIETA (skolotāja Anita Ločmele)
  • Haralds Luste, 2.a klase - malacis, paldies par piedalīšanos (skolotāja Anita Ločmele)
  • Annija Agne Strazdiņa - ATZINĪBA (skolotāja Īrisa Karosa)
  • Aiga Kondrate - ATZINĪBA (skolotāja Biruta Ozola)
  • Helēna Vilde - malacis, paldies par piedalīšanos (skolotāja Baiba Vingre)
  • Kate Ozola - 2.VIETA (skolotāja Ingrīda Frīdenberga)
Ilzes Ozoliņas foto
 
More Articles...