Get Adobe Flash player
Home Notikumi Dzejas dienas. Ciemos pie Kokneses pamatskolas – attīstības centra audzēkņiem

postheadericon Dzejas dienas. Ciemos pie Kokneses pamatskolas – attīstības centra audzēkņiem

There are no translations available.

Septembra sākums Latvijas skolās iesākas ar skaistu tradīciju – Dzejas dienām, šogad to moto ir “Dzeja dzīvo”. Šajā pasākumā aktīvi piedalījās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 10.-12.klašu audzēkņi, kuri lasīja izvēlēto dzejoli atbilstošā mūzikas pavadījumā.

J. Raiņa, O. Vācieša, E. Veidenbauma, I. Ziedoņa, V. Belševicas un citu latviešu autoru dzejas rindas skanēja romantiskas, liriskas, arī patriotiskas mūzikas skaņu fonā, veidojot katra audzēkņa nelielas muzikāli literārās izrādes. Pamatojot savu dzejas izvēli, audzēkņi uzsvēra latviešu literatūras klasiķu pausto ideju aktualitāti mūsdienās, cilvēka iekšējās pasaules un patiesu jūtu izpratni.

Atsaucoties uz Kokneses pamatskolas – attīstības centra latviešu valodas skolotāju aicinājumu, 22.septembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.klašu audzēkņi Megija Tramdaka, Lolita Griškeviča , Mikus Briežkalns, Kristīne Lindenberga, Igors Smerjotkins un viņu audzinātājas Jevgēnija Zune un Alla Tarasova piedalījās organizētajā Dzejas stundā Grāmatu nedēļas ietvaros. Pamatskolas audzēkņi un skolotāji sirsnīgi uzņēma skolēnus un ar lielu uzmanību ieklausījās dzejas rindās, veltot viņiem aplausus un gardas dāvanas.

Paldies latviešu valodas skolotājām Evitai Užulei, Leldei Ārei, Andrai Kārkliņai un mūzikas skolotājai Initai Asarītei par radošumu un skolēnu iesaistīšanu Dzejas dienu pasākumos!