Get Adobe Flash player
Home Notikumi

postheadericon Notikumi

postheadericon Rudens josta

There are no translations available.

Nāk rudens apgleznot Latviju... Un dažreiz lielie rudens palīgi ir arī skolas bērni. Tā arī šoreiz! Uz skolu tika nesti dažnedažādi dārzeņi, augļi, ziedi... un veidojām skaistu Rudens jostu.Zāliena zaļais un jostas krāšņais raibums liecināja par gadalaiku maiņu un mūsu prieku, to visu vērojot.

Paldies visiem par krāšņo rotu! Tā skaisti greznoja arī Rudenāju pasākumu.

 

postheadericon Svētki esam mēs

There are no translations available.

Šogad izskan XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas sākās jau vasarā un notiek no jūlija līdz oktobra beigām.
Daudzi notikumi jau aiz muguras, daži vēl priekšā!
Arī folkloras kopa "Tīne" daudzos notikumos bija aktīvi līdzdalībnieki. Citādi. Neparasti. Radoši. Ar pārliecību, ka to darām no sirds un sev par prieku!
Viss sākās jau pavasarī, kad veidojām video formātā gan svētku sveicienu, gan folkloras kopas mazo videorullīti par dažādām savas darbības norisēm šogad. Tēma "Rotā saule, rotā bite". Vasarā, kopā ar citiem Aizkraukles novada skolēniem, piedalījāmies svētku gājienā. Arī citādi. Bet mums patika! Mēs dziedājām Aizkrauklē, "Kalna Ziedu" muzejā. Vasarā ar lielajām "Tīnes" meitenēm ierakstījām 4 dziesmas studijā "Lauska". Un sagatavojām arī video priekšnesumus konkursiem "Dziesmu dziedu, kāda bija" un "Klaberjakte". Pusfinālos veicās ļoti labi. Finālā mūsu Kristai Strazdiņai pietrūka tikai pāris punktu, lai piedalītos Konkursu laureātu koncertā, kuru LTV1 pārraidīja 19.septembrī. Kopā ar citiem vidzemniekiem piedalījāmies Svētku Atklāšanas programmā "SVĒTKI ESAM MĒS", Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, 18.septembrī.

Dižs paldies vecākiem par lielo atbalstu visa gada garumā, un ne tikai! Paldies Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolai un Kokneses apvienības pārvaldei par iespēju būt un piedalīties!

Lai arī citādi, tomēr gandarījums par paveikto ir liels, tāpēc - neskumstam, bet darām!

Inguna Žogota, folkloras kopas "Tīne" vadītāja

 

postheadericon Dzejas dienas. Ciemos pie Kokneses pamatskolas – attīstības centra audzēkņiem

There are no translations available.

Septembra sākums Latvijas skolās iesākas ar skaistu tradīciju – Dzejas dienām, šogad to moto ir “Dzeja dzīvo”. Šajā pasākumā aktīvi piedalījās Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 10.-12.klašu audzēkņi, kuri lasīja izvēlēto dzejoli atbilstošā mūzikas pavadījumā.

J. Raiņa, O. Vācieša, E. Veidenbauma, I. Ziedoņa, V. Belševicas un citu latviešu autoru dzejas rindas skanēja romantiskas, liriskas, arī patriotiskas mūzikas skaņu fonā, veidojot katra audzēkņa nelielas muzikāli literārās izrādes. Pamatojot savu dzejas izvēli, audzēkņi uzsvēra latviešu literatūras klasiķu pausto ideju aktualitāti mūsdienās, cilvēka iekšējās pasaules un patiesu jūtu izpratni.

Atsaucoties uz Kokneses pamatskolas – attīstības centra latviešu valodas skolotāju aicinājumu, 22.septembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.klašu audzēkņi Megija Tramdaka, Lolita Griškeviča , Mikus Briežkalns, Kristīne Lindenberga, Igors Smerjotkins un viņu audzinātājas Jevgēnija Zune un Alla Tarasova piedalījās organizētajā Dzejas stundā Grāmatu nedēļas ietvaros. Pamatskolas audzēkņi un skolotāji sirsnīgi uzņēma skolēnus un ar lielu uzmanību ieklausījās dzejas rindās, veltot viņiem aplausus un gardas dāvanas.

Paldies latviešu valodas skolotājām Evitai Užulei, Leldei Ārei, Andrai Kārkliņai un mūzikas skolotājai Initai Asarītei par radošumu un skolēnu iesaistīšanu Dzejas dienu pasākumos!

 

postheadericon Mācību ekskursija uz Viesīti

There are no translations available.

21. septembrī 3.b un 4.b klases skolēni kopā ar audzinātājām Sanitu Šiballo un Ilutu Matušonoku devās mācību ekskursijā uz Viesīti.

Apmeklējot "Sēlijas Novadpētniecības muzeju” gides pavadībā skolēni uzzināja par latviešu ķirurgu Paulu Stradiņu un iepazinās ar Viesītes, kādreiz sauktas par Āžiem, vēsturi. Muzeja telpās skolēni aplūkoja gleznotājas, interjera dizaineres, dzimtās Viesītes un Sēlijas patriotes Ligitas Caunes akvareļdarbu izstādi "Te un tālumā", Vecā Stendera kabinetu, skatījās, kā kino rādīja agrāk.

Visvairāk bērniem patika iejusties senās klases vidē - sēdēt solos, kādos sēdējuši viņu vecvecāki, aizraujoši bija rakstīt ar tušas spalvaskātu.

Mazā Bānīša parkā bija iespēja izpētīt mazo vagoniņu un lokomotīvi, kā arī redzēt dažādus citus senus braucamrīkus.

Ekskursijas noslēgumā skolēni viesojās mini zoodārzā "Karlīnes".

Šī ekskursija deva lielisku iespēju iepazīt dažādas dzīves jomas, kurās nepieciešamas dabaszinību, vizuālās mākslas, sociālo zinību un vēstures, mājturības un tehnoloģiju un latviešu valodas mācību priekšmetos iegūtās zināšanas un apgūtās prasmes.

Paldies vecākiem par uzticēšanos un atbalstu, saka skolotājas Sanita un Iluta!

 

postheadericon Folkloras kopa "Tīne" svin svētkus

There are no translations available.

Folkloras kopa "Tīne" šogad izbaudīja gatavošanos lielajiem svētkiem un piedalīšanos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norisēs #dziediundejo2021  pavisam citādi nekā bija iecerēts.

Un tomēr - mēs kopumā par padarīto esam gandarīti! Esam godprātīgi strādājuši visu mācību gadu, sākot ar rudeni, kad ierakstījām 2 rotaļas, kuras tagad var redzēt www.gadskartas.lv Vasaras sākumā šis darbs vainagojās ar 3 "Tīnes" meiteņu ierakstu studijā "Lauska". Gatavojām svētkiem gan video par "Tīnes" darbu visa gada garumā, gan video sveicienu. Lielās "Tīnes" meitenes pat sagatavoja video priekšnesumus Dziedātāju un Muzikantu konkursiem! Un vainagojums visam bija piedalīšanās gājiena filmēšanā, kas notika Aizkrauklē, "Kalna Ziedu" muzejā. 
Vairāk te: #DziediUnDejo2021

Tagad ļoti ceram uz nākamajiem, cerams, tādiem svētkiem, kādus tik ļoti gaidām!

Inguna Žogota, folkloras kopas "Tīne" vadītāja

 

postheadericon Sveču mēnesis

There are no translations available.

OneDrive darbam (sharepoint.com)

 

postheadericon Folkloras kopai "TĪNE" apaļi 30!

There are no translations available.

1991.gada 26.februārī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā uz savu pirmo mēģinājumu sanāca pirmie folkloras kopas "Tīne" dalībnieki.

Pagājuši 30, piedzīvojumiem un dažādiem notikumiem pilni gadi. Esam dziedājuši, muzicējuši, piedalījušies dažādos pasākumos skolā, novadā un arī ceļojuši. Vistālākie ceļojumi bijuši uz Lietuvu, Poliju un Vāciju. Katru gadu esam piedalījušies Folkloras festivālā "Pulkā eimu, pulkā teku".

Tas katru gadu notiek citā Latvijas vietā. Esam bijuši arī festivāla "Baltica" bērnu dienas dalībnieki un piecas reizes piedalījušies Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Liels paldies mūsu "Tīnes" bērnu vecākiem, kas vienmēr mūs atbalsta! Prieks, ka esam atraduši savu mājvietu Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā!

Sveiciens dzimšanas dienā! Un tiekamies!

Inguna Žogota, folkloras kopas "Tīne" vadītāja

 

postheadericon Ziemassvētku pārsteigums

There are no translations available.

“Decembris ir kā dzīve, kur viss jau bijis. Nu ko tad vēl piedāvāt var decembris, kad viss bijis? Viņš izmēģina, bet viscaur pārtrumpots. Viņš glezno marta ainavas, izliekas par aprīli. Slidinās uz novembra kailledus, stieg februāra sniegos un uzrīko oktobra vētras”- tā reiz rakstīja Regīna Ezera.

Taču ir vēl viena lieta, ko decembris var piedāvāt, - tie ir Ziemassvētku pārsteigumi. Šis decembris ir sagādājis jauku un veselīgu pārsteigumu I.Gaiša Kokneses vidusskolas pedagogu kolektīvam, iepriecinot visus ar jauku dāvaniņu no biedrības “Kokneses jauniešu biedrība”, Ievas Ūtēnas un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļas.

Mīļš paldies! Lai svētku brīnums ienāk katrās mājās!

Gaišus un sirsnīgus svētkus!

 

postheadericon Gadalaiki apglezno Latviju

There are no translations available.

Lāčplēša dienā 4.a klasei skolas aktu zālē notika svinīgs pasākums “Nāk gadalaiki apgleznot Latviju”, veltīts valsts svētkiem.

Skolēni kopā ar audzinātāju Birutu Ozolu un mūzikas skolotāju Initu Asarīti pa gadalaikiem apdziedāja mūsu valsts - Latvijas skaistumu. Skolēnos veidojās apziņa, ka dzimto zemi skaistu dara tās daba un katra cilvēka attieksme pret savu valsti.

 
More Articles...