Get Adobe Flash player
Home Erasmus+ Izstāde „Daugavai būt”

postheadericon Izstāde „Daugavai būt”

There are no translations available.

Erasmus+ projekta notikšanai Latvijā un tā gatavošanās ietvaros mūsu projekta kolektīvs devās uz galvaspilsētu Rīgu, lai apskatītu izstādi "Daugavai būt", Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.

Izstāde „Daugavai būt”

5.decembrī ERASMUS+ projekta WISE dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstādi „Daugavai būt”. Tās pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu: 1958.–1959. gada sabiedrības cīņu par Kokneses kanjona un Staburaga saglabāšanu, ceļot Pļaviņu hidroelektrostaciju (HES), un 1986.–1987. gada kampaņu par Augšdaugavas glābšanu no Daugavpils HES celtniecības rezultātā draudošās ielejas appludināšanas. Izstādē par Daugavu stāsta Kokneses, Sēlpils un Aizkraukles arheoloģisko izrakumu laikā iegūtie priekšmeti, kā arī Daugavas zvejnieku un plostnieku darbarīki, kādus upes krastos dzīvojošie lietoja pirms Daugavas HES celtniecības. Mums bija iespēja apskatīt herbārijus, kukaiņu kolekcijas un fotogrāfijas ar izglābtajām augu sugām un ainavām no neapplūdinātajām Augšdaugavas teritorijām, kā arī pret Daugavpils HES celtniecību vērstās sabiedrības protesta vēstules un mūsdienu fotogrāfijas, kurās redzama 80. gados izglābtā Daugava. Kad izstādes apmeklējums tuvojās beigām, mēs noskatījāmies īsfilmu, kurā tika parādītas vairākas appludinātās teritorijas un cilvēki stāstīja par tām.

Man ļoti patika, ka izstādi caurvija dažadi darbi, kuros atainotas jau zudušās Daugavas ainavas un pati Daugava mākslinieku skatījumā. Vēl izstādes sākumā mēs apskatījām uz grīdas izvietotu karti, kurā parādītas Pļaviņu HES celtniecības rezultātā appludinātās teritorijas. Šī karte palīdzēja man labāk izprast gides stāstīto. Kopumā man izstāde patika, un es to ieteiktu apskatīties visiem, kam Daugava ir tuva. Izstāde atvērta līdz 17. decembrim.

Patrīcija Kristiāna Ozoliņa, 9.klases skolniece