Get Adobe Flash player
Home Skolēniem AS "Sadales tīkls" atgādina

postheadericon AS "Sadales tīkls" atgādina

There are no translations available.

Vasara ikgadēji ir elektrotraumām bagātākais laiks, tāpēc AS "Sadales tīkls" atgādina par elektrodrošības noteikumiem , kas jāievēro gan iekštelpās, gan ārpus tām.

Sākoties vasaras brīvlaikam, bērni un jaunieši var kļūt izklaidīgāki, neuzmanīgāki, biežāk atrasties bez pieaugušo uzraudzības, kā arī vairāk laika pavadīt pilsētvidē un dabā, kur sastopama elektroapgādes infrastruktūra. Pērn tika reģistrēts rekordliels elektrotraumu skaits, un visvairāk traumu, tostarp letālu, tika reģistrētas tieši vasaras mēnešos – no kopumā 85 elektrotraumām vasarā gūtas 28 (tostarp 10 – bērniem). Astoņas no tām bija ar letālām sekām, tostarp letālu elektrotraumu pērn augustā traģiski guva arī pusaudzis, mēģinot iekļūt privātā teritorijā, kur atradās vidējā sprieguma elektroietaises. Visticamāk, viņa nodoms bija šajā vietā uzņemt fotogrāfiju.

Lai veicinātu izpratni par elektrodrošību, plakātā  apkopoti elektrodrošības noteikumi.

Īsfilma https://www.youtube.com/watch?v=taaNeQtvzy0&feature=youtu.be (8,5 min gara) demonstrē, cik smagas var būt neapdomības vai neuzmanības sekas un kādi elektrodrošības priekšnoteikumi vienmēr jāatceras.

"Sadales tīkls" izstrādājis informatīvu vietni, kur var papildināt un pārbaudīt savas zināšanas par elektrodrošību: https://arelektribuneriske.lv/