Get Adobe Flash player
Home Skolēniem Sacerējumu un zīmējumu konkurss

postheadericon Sacerējumu un zīmējumu konkurss

There are no translations available.

Fonds “Sibīrijas bērni” aicina piedalīties konkursos!

Š. g. martā apritēja 72. gadadiena kopš 1949. gada 25. marta, vasarā - 80 gadi kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem - līdz š. g. 10. maijam iesūtīt darbus:

* sacerējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944”;

* zīmējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”.

Konkursos darbus vērtēs trīs vecuma grupās. Katrā grupā pirmo trīs vietu ieguvējus apbalvos ar naudas balvām un diplomiem. Abu konkursu laureātu darbi vai darbu fragmenti tiks publicēti interneta portālos.

Sacerējumu un zīmējumu konkursu nolikumi meklējami fonda “Sibīrijas bērni” mājas lapā:

Sacerējumu konkursa nolikums 2021

https://sibirijasberni.lv/jaunumi/sacerejumu-konkurss-un-nolikums-lidz-2021-gada-10-maijam/#more-3277

Zīmējumu konkursa nolikums 2021

https://sibirijasberni.lv/jaunumi/zimejumu-konkurss-skoleniem-lidz-2021-gada-10-maijam/#more-3275

Konkursi mudina skolēnus izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi, stiprināt bērnos un jauniešos patriotisma jūtas un piederības sajūtu Latvijai, jo daudziem ģimenē ir gan Sibīrijas, gan Trimdas stāsti.

Katru gadu 14. jūnijā konkursu uzvarētāji tiek aicināti uz konferenci “Aizvestajiem”, tiek izstādīti zīmējumi, lasīti fragmenti no sacerējumu konkursa uzvarētāju darbiem. Šogad, sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, konferences norisi nevar paredzēt, bet uzvarētāji tiks apbalvoti un darbi publicēti fonda mājas lapā, kā arī Latvijas medijos.

Galvenie sacerējumu konkursa vērtēšanas kritēriji būs darba oriģinalitāte, emocionālais vēstījums, literārais sniegums un valodas izteiksmība.

Zīmējumu konkursā – ideja, tēmas risinājums, veiksmīga izteiksmes līdzekļu izvēle tēmas risinājumā, izmantotās tehnikas pārzināšana un prasmīgs lietojums.

Labāko darbu autori tiks paziņoti š. g. 20. maijā.

Informācijai: Tel. 26598498, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it