Get Adobe Flash player
Home Skolēniem

postheadericon Skolēniem

postheadericon Konkurss

There are no translations available.

 

postheadericon Palīdzēsim draugiem Slavutičā!

There are no translations available.

Aizkraukles novada pašvaldība saņēmusi ziņu no draugu pilsētas Slavutičas Ukrainā ar lūgumu palīdzēt.

Pilsētā bieži tiek pārtraukta elektrības padeve un rodas grūtības nodrošināt skolu un bērnudārzu darbību.

Aicinām ziedot

  • Sveces un uzlādējamus lukturīšus
  • Attīstošas galda spēles laika īsināšanai atrodoties bumbu patvertnēs

līdz 30. novembrim tos nogādājot Aizkraukles kultūras centrā Spīdolas ielā 2.

  • Aicina ziedot arī aptuveni 5,5 KW ģeneratorus vai arī naudas līdzekļus ģeneratoru iegādei. Naudu var ieskaitīt biedrības “Aizkraukles reģionālā Tautskola” (reģ. nr. 40008148665) kontā: LV76HABA0551050252603, ar norādi “Palīdzība Slavutičai”.

Jaunjelgaviete Vaira Lejniece kopā ar tviterkonvoja biedrību “Agendum” organizē akciju, kuras ietvaros iegādāti skolas autobusi, un viņa decembra sākumā dosies uz Ukrainas skolām. Viena no tām būs arī skola Slavutičā. No viņas saņemts ierosinājums šo autobusu piepildīt ar šobrīd tik ļoti nepieciešamajām lietām mūsu draugiem. “Krievijas uzlidojumu laikā bērni turpina mācīties pagrabos lukturu un sveču gaismā. To ir grūti aptvert. Aicinu novada skolas un bērnudārzus šajā Latvijas patriotisma mēnesī iesaistīties un atbalstīt Ukrainu cīņā par brīvību. Būtu tik jauki, ja katrs skolēns vienu sveci aizsūtītu Slavutičai. Gaisma un siltums no Latvijas uz Ukrainu!” aicina Vaira Lejniece.

  • Ja būsim aktīvi un jau pirmajās dienās tiks saziedots pietiekami daudz nepieciešamo lietu, Aizkraukles novada pašvaldība organizēs pirmā sūtījuma piegādi iespējami ātrāk nekā decembra sākumā, jo palīdzība nepieciešama nekavējoties.

Neesiet vienaldzīgi. Palīdzēsim!

 

 

postheadericon Konkurss

There are no translations available.

9.-12. klašu skolēni aicināti piedalīties erudīcijas konkursā "Es visu zinu!", kas norisināsies no 26. oktobra līdz nākamā gada 22. aprīlim sadarbībā ar vēstures skolotāju Edgaru Bērziņu.

Dalībnieki aicināti pieteikties vienam līdz trīs erudīcijas konkursa ceturtdaļfināliem. Lai pieteiktos dalībai, ir jāaizpilda elektroniska pieteikuma anketa. Sīkāka informācija par pieteikšanās kārtību un laikiem ir pieejama galerijas "Art Platz" mājaslapā un konkursa nolikumā.

Sadarbības partneri – Vidzemes Augstskola un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola "RISEBA”.

Konkurss “Es zinu visu!” norisinās trešo mācību gadu, pulcējot jauniešus no Latvijas skolām, kuri mācās 9.-12. klasē. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par zinātni, mākslu, kultūru un norisēm sabiedrībā, sekmēt jauniešu zināšanu pilnveidi, pašizpausmi un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu.

Jautājumu gadījumā, rakstīt e-pastu uz This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Erudīcijas konkursa "Es zinu visu!" 3. sezonas pieteikums.

Erudīcijas konkursa “Es zinu visu!” 1. un 2. sezona skatāma YouTube kanālā Art Platz.

1. sezonas fināls

2. sezonas fināls

www.platzkart.info

www.facebook.com/artplatzgallery

www.instagram.com/artplatz_gallery

 

 

postheadericon Konkurss

There are no translations available.

 

postheadericon Konkurss

There are no translations available.

 

postheadericon 2022. gads - Eiropas Jaunatnes gads

There are no translations available.

Latvijas Jaunatnes padomes un Izglītības un Zinātnes ministrija informē skolēnus un jauniešus par to, ka 2022. gads ir Eiropas Jaunatnes gads, un tas nozīmē - lieliskas iespējas!

KĀ SKOLĒNI VAR IESAISTĪTIES?

**Uzzini par tuvākajiem pasākumiem apkārtnē, izmantojot Eiropas Jaunatnes gada pasākumu karti http://ljp.lv/ejg

(Pie statusa atlasi "Gaidāms", pietuvini karti Latvijai un redzēsi gaidāmos pasākumus apkaimē.)

**Izmanto iespēju un iegūsti līdz 1000 eiro savas idejas īstenošanai!

Latvijas Jaunatnes padome atbalsta jauniešus, lai viņi realizētu savas iniciatīvas Eiropas Jaunatnes gada ietvaros jebkurā vietā Latvijā.

(Dodies uz http://ljp.lv/ejg un sadaļā “Resursi” lasi kā vari tikt pie 1000 eiro savas idejas īstenošanai!)

**LJP dalīborganizācija “Attīstības platforma YOU+” izstrādājusi vērtīgu materiālu “Jaunā vēlētāja rokasgrāmata” https://online.fliphtml5.com/avsgj/tdsx/, kas var palīdzēt jauniešiem labāk izprast vēlēšanu nozīmi un to procesu.

Materiālu var izmantot nodarbībās, lai veicinātu jauniešu pilsonisko līdzdalību, iesaisti vēlēšanās un zināšanas par tām.

 

postheadericon Atkarību mazināšana

There are no translations available.

Veselības ministrija izstrādā valsts politiku atkarību izraisošo vielu un procesu mazināšanas jomā, organizē un koordinē  tās īstenošanu. Vienlaikus Veselības ministrija ir arī vadošā valsts pārvaldes iestāde Latvijā, kas koordinē narkotisko un psihotropo vielu ierobežošanas politikas izstrādi un ieviešanu.

Atkarību izraisošo vielu mazināšanas politikas ietvaros Veselības ministrija izstrādā tiesību aktu projektus un politikas plānošanas dokumentus alkoholisma ierobežošanai, alkohola patēriņa un tā radīto seku samazināšanai, tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, tabakas aizstājējproduktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu kaitīguma mazināšanai un lietošanas ierobežošanai, kā arī  narkotisko un psihotropo vielu lietošanas ierobežošanai.

Vienlaikus Veselības ministrija ir iesaistīta arī procesu atkarību (azartspēļu, datorspēļu, videospēļu, moderno tehnoloģiju, u.c.) izplatības un radīto seku mazināšanas politikas veidošanā un īstenošanā, tomēr Finanšu ministrija ir galvenā valsts pārvaldes iestāde, kura nodrošina izložu un azartspēļu organizēšanas politikas izstrādi un īstenošanu valstī.

Veselības ministrija izstrādā kārtību un nodrošina narkoloģiskās ārstēšanas pieejamību no alkohola, tabakas, narkotiskām vai psihotropām vielām atkarīgām personām, kā arī personām, kurām ir diagnosticēta patoloģiska tieksme uz azartspēlēm vai datorspēlēm. Informācija par valsts apmaksātām narkoloģiskās palīdzības iespējām pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv

Lai ierobežotu dopingu sportā, kā arī aizliegtu vielu un metožu lietošanu sportā, Veselības ministrijas pārraudzībā ir antidopinga politikas veidošana, par kuras īstenošanu un koordināciju valsts līmenī ir atbildīgs Latvijas Antidopinga birojs.

Informatīvie materiāli par atkarību mazināšanu pieejami Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv

Rekomendācijas drošai un veselībai nekaitīgai moderno tehnoloģiju lietošanai bērniem (skat.pielikumā)Attachments:
Download this file (rekomendacijas_IT lietosanai.pdf)rekomendacijas_IT lietosanai.pdf[ ]874 Kb
 

postheadericon Zinātnieku nakts 2022

There are no translations available.

30. septembrī ikviens aicināts piedalīties pasākumā „Zinātnieku nakts 2022”

Piektdien, 2022. gada 30. septembrī, norisināsies Zinātnieku nakts 2022, kas ik gadu notiek visā Eiropā, lai popularizētu zinātni un zinātnes sasniegumus.  Plašākai sabiedrībai tiks atvērtas augstskolas un zinātniskie institūti, lai ikviens interesents var tikties ar pētniekiem, doties ekskursijās, skatīties šovus,  piedalīties eksperimentos un diskusijās.

Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts pasākums, kas jau septiņpadsmito gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek visā Eiropā. Zinātniskās institūcijas atraktīvā un populārzinātniskā veidā iepazīstina ar dažādām zinātnes nozarēm, inovatīvām metodēm un tehnoloģijām, kas pateicoties zinātnei ir pieejamas industrijai vai ikvienam cilvēkam. Zinātni Latvijā pārstāv spēcīgas institūcijas ar izciliem zinātniekiem, modernu pētniecības infrastruktūru un ilgtermiņa inovāciju potenciālu.

Šogad Zinātnieku nakts pasākumus īsteno Latvijas augstskolas un zinātniskie institūti Rīgā, Liepājā, Jelgavā un citās pilsētās.  Vietnē www.zinatniekunakts2022.lv pieejamas visas pasākumu norises vietas un programmas.

Plašu programmu piedāvā:

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina visus interesentus no maziem līdz lieliem apmeklēt pasākumus RTU – studentu pilsētiņā Ķīpsalā, lai uzzinātu, kā darbojas un ko sevī ietver jēdziens "viedā pilsēta" – viedās tehnoloģijas, ēkas, infrastruktūra, tas un daudz kas cits, kas darbojas un mijiedarbojas, lai padarītu mūsu dzīvi ērtāku un kvalitatīvāku.

Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki Zinātņu mājas un Dabas mājas apmeklētājiem ļaus ieskatīties savā pētnieciskajā darbībā, stāstīs par dažādiem izpētes objektiem un rādīs interesantus eksperimentus. Apmeklētāji varēs iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem, piedalīties zinātniskos eksperimentos un uz brīdi izjust zinātnieka ikdienu.

Par pasākuma noskaņu Jelgavā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU), iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU, rūpēsies Aldis Kalniņš no “Zili brīnumi”, kurš gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem atklās zinātnes plašumus izklaidējošā veidā, savukārt universitātes zinātnieki sniegs ieskatu par viedām pilsētām un urbānās lauksaimniecības jautājumiem.

Liepājas Universitāte (LiepU) apmeklētājus aicinās spēlēt interaktīvas spēles, piedalīties robotikas meistarklasē un klātienē iepazīties ar Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes un Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes studentu veiktajiem pētījumiem un inovatīvajiem risinājumiem.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) tiks atvērta ģimenēm, jauniešiem, sporta entuziastiem un ikvienam, kas “sirdī jauns”, lai kopīgi piedalītos sporta aktivitātēs akadēmiskā personāla vadībā.

Biznesa augstskola „Turība” aicina ikvienu interesentu ar savu komandu piedalīties atraktīvajā un izzinošajā komandu spēlē  - TURĪBAS KVESTĀ, veicot dažādus pārbaudījumus septiņos kontrolpunktos.

Transporta un sakaru institūts (TSI) iepazīstinās ar jaunākajiem zinātnes sasniegumiem interaktīvā lekcijā “Viedā dzīve modernā pilsētā”, kuru atklās humanoīdais robots NAO – skolotājs. Apmeklētāji varēs arī doties ekskursijā pa laboratorijām un gūt praktiskas iemaņas eksperimentu demonstrējumos.

Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) apmeklētāji varēs piedalīties radošās darbnīcās, jauno ķīmiķu laboratorijā, kā arī baudīt iespaidīgu ķīmijas reakciju šovu un citas aktivitātes.

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI) viedie zinātnieki un dedzīgie jaunieši demonstrēs iekārtas, ar kurām strādā zinātnieki, organizēs viktorīnas, spēles, elektronu fitnesa nodarbības un izgaismos pasauli.

Latvijas Hidroekoloģijas institūts un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā izstaigāt interaktīvu maršrutu un atklāt dažādas lietas pārsteidzošajā Baltijas jūras pasaulē: neparastas jūras pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli, plastmasas piesārņojuma izplatību Baltijas jūrā un okeānā, zivju vecumu noteikšanu un ceļu, kā bīstamās vielas var nonākt cilvēku pārtikā ar jūras veltēm utt.

Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) aicina iepazīt nākotnes tehnoloģijas viedajos audumos un apģērbos, iepazīt biometriju, attēlu apstrādi, mašīnmācīšanos, neironu tīklus, viedās transporta sistēmas un citas tehnoloģijas, kā arī noskaidrot, kā šīs tehnoloģijas mainīs dzīves kvalitāti.

Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) (Priekuļos un Dižstendē) aicina uz izglītojošu stāstījumu un paraugdemonstrējumiem par augsnes veselību un tās nozīmi cilvēces pastāvēšanai.

Dārzkopības institūts (Dobeles novadā), apmeklētājiem piedāvās iespēju piedalīties izzinošās teorētiskās un praktiskās aktivitātēs par augsni un tās nozīmību augstas un kvalitatīvas ražas ieguvē. Dažādos interaktīvos veidos varēs iepazīties un atpazīt augļus, dārzeņus, garšaugus, ārstniecības augus, kā arī iedvesmoties viedajai dārzkopībai.

Valsts zinātniskais institūts "BIOR" piedāvās apmeklētājiem iedziļināties „No šūnas līdz sajūtām” un  piedalīties eksperimentos, izglītojošās spēlēs un viktorīnās.

Apmeklējot pasākumu, apmeklētājs piekrīt tikt filmēts un fotografēts, kā arī piekrīt audio vai vizuālo materiālu publicēšanai informatīvos vai reklāmas nolūkos.

Apmeklētāji aicināti dalīties ar savām sajūtām, pārdomām, foto un video stāstiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #zinatniekunakts2022.

 

postheadericon Autobusu kustības saraksts

There are no translations available.

 
More Articles...