Get Adobe Flash player
Home Skolēniem Atkarību mazināšana

postheadericon Atkarību mazināšana

There are no translations available.

Veselības ministrija izstrādā valsts politiku atkarību izraisošo vielu un procesu mazināšanas jomā, organizē un koordinē  tās īstenošanu. Vienlaikus Veselības ministrija ir arī vadošā valsts pārvaldes iestāde Latvijā, kas koordinē narkotisko un psihotropo vielu ierobežošanas politikas izstrādi un ieviešanu.

Atkarību izraisošo vielu mazināšanas politikas ietvaros Veselības ministrija izstrādā tiesību aktu projektus un politikas plānošanas dokumentus alkoholisma ierobežošanai, alkohola patēriņa un tā radīto seku samazināšanai, tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, tabakas aizstājējproduktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu kaitīguma mazināšanai un lietošanas ierobežošanai, kā arī  narkotisko un psihotropo vielu lietošanas ierobežošanai.

Vienlaikus Veselības ministrija ir iesaistīta arī procesu atkarību (azartspēļu, datorspēļu, videospēļu, moderno tehnoloģiju, u.c.) izplatības un radīto seku mazināšanas politikas veidošanā un īstenošanā, tomēr Finanšu ministrija ir galvenā valsts pārvaldes iestāde, kura nodrošina izložu un azartspēļu organizēšanas politikas izstrādi un īstenošanu valstī.

Veselības ministrija izstrādā kārtību un nodrošina narkoloģiskās ārstēšanas pieejamību no alkohola, tabakas, narkotiskām vai psihotropām vielām atkarīgām personām, kā arī personām, kurām ir diagnosticēta patoloģiska tieksme uz azartspēlēm vai datorspēlēm. Informācija par valsts apmaksātām narkoloģiskās palīdzības iespējām pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv

Lai ierobežotu dopingu sportā, kā arī aizliegtu vielu un metožu lietošanu sportā, Veselības ministrijas pārraudzībā ir antidopinga politikas veidošana, par kuras īstenošanu un koordināciju valsts līmenī ir atbildīgs Latvijas Antidopinga birojs.

Informatīvie materiāli par atkarību mazināšanu pieejami Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē www.spkc.gov.lv

Rekomendācijas drošai un veselībai nekaitīgai moderno tehnoloģiju lietošanai bērniem (skat.pielikumā)Attachments:
Download this file (rekomendacijas_IT lietosanai.pdf)rekomendacijas_IT lietosanai.pdf[ ]874 Kb