Sākums Sasniegumi Otto Asmusa panākumi

postheadericon Otto Asmusa panākumi

2017.gada 20.aprīlī Gētes institūtā Rīgā notika vācu valodas valsts olimpiādes laureātu apbalvošana. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.a klases skolnieks Otto Asmuss par iegūto 2.vietu saņēma medaļu un diplomu. Tas ir teicams sasniegums, jo jāsacenšas bija gan ar Rīgas Valsts vācu, gan ar citu ģimnāziju skolēniem, kuriem vācu valodas stundu skaits nedēļā ir daudz lielāks. Valsts olimpiādes 3.posms notiek divās kārtās, pirmajā kārtā jāraksta domraksts, otrajā kārtā žūrija vērtē dalībnieku sarunvalodas prasmes. Skolēnam ir ne tikai jāprot labi runāt vāciski, bet arī labi jāorientējas aktuālākajos notikumos politikā pasaulē un Latvijā, viņam jāprot loģiski pamatot un izteikt savu domu. Otto ir gandarīts par sasniegto, tikai žēl, ka pietrūka 2 punktu, lai būtu bijusi iespēja piedalīties Baltijas valstu vācu valodas olimpiādē, bet vēl jau to iespējams izdarīt nākošajā gadā.

Vislielākais prieks Otto ir par iespēju vasarā vienu mēnesi pavadīt Vācijā, tā ir balva par labajiem sasniegumiem olimpiādē. Pirmās divas nedēļas Otto dzīvos kādā vācu ģimenē un apmeklēs vietējo skolu, bet vēlāk iepazīsies ar Vācijas ievērojamākām vietām un, protams, pilnveidos savas vācu valodas zināšanas.