Get Adobe Flash player
Sākums Sasniegumi Anekdošu virpulis 2016

postheadericon Anekdošu virpulis 2016

Piektdien, 2016. gada 1. aprīlī plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notika stāstnieku konkursa Anekdošu virpulis 2016 FINĀLS

Gandrīz 20 gadus 1. aprīlī Rīgas Latviešu biedrībā notiek konkursa „Anekdošu virpulis” fināls, kurā sacenšas bērni un jaunieši no Latvijas folkloras kopām un citi skolas vecuma interesenti. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” novadu pusfinālos.

Šogad konkursā piedalījās 38 dalībnieki no Bauskas, Gramzdas, Grobiņas, Kokneses, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Līvāniem, Rāmuļiem, Rendas, Rēzeknes, Riebiņiem, Priekuļiem un Vārkavas.

Atbilstoši konkursa nolikumam (http://visc.gov.lv/intizglitiba/folklora.shtml) dalībnieki uzstājās grupās pa trīs līdz pieciem, sākot ar visjaunākajiem. Viņi pa kārtai stāstīja vienu anekdoti, līdz katrs izstāstījis trīs vai vairāk anekdotes un žūrija bija gatava izteikt vērtējumu – kuri no stāstītājiem tiek nākamajā kārtā.

Konkursā šogad  tika izstāstītas 414 anekdotes.

I.Gaiša Kokneses vidusskolu pārstāvēja Krista Strazdiņa, 5.a klase un Dana Šiballo, 4. b klase. Abām meitenēm ļoti labi veicās, viņas ieguva augstos smīdinātāju titulus: KRISTA - EKSELENTĀ SMĪDINĀTĀJA, DANA - LIELĀ SMĪDINĀTĀJA. Liels paldies vecākiem par atbalstu!

Konkursu rīkoja: Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

Balvas fināla dalībniekiem dāvināja: Izstāžu komplekss “Rāmava”, “Nacionālais botāniskais dārzs” Salaspilī, izdevniecība „Mansards” un citi labvēļi.