Sākums Sasniegumi Folkloras kopai "Tīne" - 1.pakāpe

postheadericon Folkloras kopai "Tīne" - 1.pakāpe

Folkloras kopa "Tīne" Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu Vidzemes novada sarīkojumā - skatē, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, iegūst 1.pakāpi un tiek uzaicināta piedalīties svētkos!

18.aprīlī, Katlakalna tautas namā bija pulcējušies gan vidzemnieki no Piedaugavas, gan vidzemnieki no Piejūras. Kopā 150 dalībnieku (13 bērnu un jauniešu folkloras kopas) no Rīgas, Katlakalna, Zaķumuižas, Allažiem, Upeslejām, Ikšķiles, Kokneses, Lēdurgas, Zvejniekciema, Pociema, Lādezera, Limbažiem un Straupes. Šogad dziedājām, dejojām, muzicējām, stāstījām un izrādījām savu mantojumu, kas nācis no senām dienām. Katra folkloras kopa skatē bija sagatavojusi 7 minūšu programmu. I.Gaiša Kokneses vidusskolas folkloras kopa saņēma 1.pakāpi. Šajā skatē bija tikai viena 3.pakāpe un dažas 2.pakāpes, ļoti daudz 1.pakāpju. Tas liecina par augsto meistarību un varēšanu! Bērni, kas darbojas folkloras kopās patiešām ir lieli malači, jo viņiem bez savām individuālajām programmām ir jāapgūst arī 20 rotaļas, lai iekļautos rotaļu programmā "Riti raiti". Nākamais folkloras kopu sarīkojums, gatavojoties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, ir 2015.gada 10.maijā Ozolnieku novada, Salgales pagasta "Billītēs" (E.Virzas un E.Stērstes memoriālais muzejs) - Rotaļu, danču un spēļu programma "Riti raiti", folkloras konkursu laureātu koncerts, interaktīva folkloras kopu darbošanās - piedalās Rīgas, Vidzemes un Zemgales dalībnieki.Arī "Tīnes" bērni būs viņu vidū.

Inguna Žogota, folkloras kopas "Tīne" vadītāja