Get Adobe Flash player
Sākums Notikumi Gleznojam rudeni

postheadericon Gleznojam rudeni

Gleznojam rudeni

Jau otro gadu Kokneses vidusskolas skolēni darbojas ERASMUS+ projektā "TEACH" jeb "Eiropas mākslu virkne".

Priecājamies par to, ka šogad projekta darbībā iesaistījušies aktīvi un izdarīgi skolēni no 8.a klases, tātad aug jauna maiņa projekta "veterāniem".

Šogad projekta pirmā tikšanās būs Itālijā, Alatri pilsētiņā, kur paredzēts, strādājot starptautiskās grupās, apgleznot lielus audeklus, lai ar tiem varētu rotāt senatnīgās skolas fasādes ārsienu, jo tāda tradīcija - svētkos rotāt namus ar apgleznotiem audekliem - senāk Itālijā bijusi populāra, un tikšanās rīkotāji grib parādīt, cik jauka bijusi šī tradīcija.

Projekta dalībnieki no Itālijas izvēlējušies, ka apgleznotajos audeklos jāpauž rudenīgas noskaņas, un katrai dalībskolai uzdotais mājasdarbs bija - atvest līdzi 5 skices iespējamajiem gleznojumiem.

Lai atrastu vislabākās idejas skicēm, septembra beigās skolā tika izsludināts konkurss, kura nolikumā vēstīts, ka var piedalīties jebkurš skolēns. Īpašs paldies meitenēm no 7. klases, kas bija atradušas laiku un interesi, lai izveidotu savus zīmējumus!

Pateicoties Dominika un viņa klasesbiedru (8.a klase) darbīgumam, bija iespējams veidot arī kolektīvus gleznojumus: bija sagādātas otas un krāsas, sagatavots skices pamats. Kā redzams fotoattēlos, šī iespēja daudziem bija pa prātam.

Ceturtdien, 3. novembrī, žūrija novērtēja iesniegtos darbus un par labākajiem atzina 6, kurus arī vedīsim līdzi uz Itāliju. Cerams, ka mūsu skolēnu idejas radīs atbalstu un būs redzamas apgleznotajos audeklos!

Pēc atgriešanās no projekta vizītes visi iesniegtie darbi tiks izstādīti. Kā vienmēr, pēc brauciena būs arī pasākums, kurā visi interesenti varēs uzzināt, kā projekta dalībniekiem gājis Itālijā. Gaidīsim!