Sākums Notikumi Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis viesojas Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā

postheadericon Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis viesojas Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) 14. oktobrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā skolēniem vadīja lekciju par valsts aizsardzību "Kā mēs sargājam Latviju?". Lekcijā piedalījās arī Zemessardzes 55.kājnieku bataljona 1.kājnieku rotas virsseržants seržants Artis Ošiņš, kurš skolēniem pastāstīja par savu dienesta pieredzi.

Lekcijas iesākumā ministra kungs jauniešiem pajautāja: "Kā mēs sargāsim Latviju?" Tūlīt sekoja vairākas atbildes, no kurām viņam visvairāk patika kāda zēna sacītais: "Ar sirdi un dvēseli." "Ļoti pareizi, ja visi to apzinātos, šādas lekcijas nebūtu nepieciešamas," atzina Raimonds Bergmanis. Sagatavotajā prezentācijā ministrs pieminēja galvenos Aizsardzības ministrijas darbības uzdevumus, izstrādājot un īstenojot valsts aizsardzības politiku, kā arī tika pārrunātas jauniešu iespējas iesaistīties valsts aizsardzībā. Brīvprātīgi iestājoties Jaunsardzē, vēlāk Zemessardzē, studējot Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai kļūstot par profesionālu karavīru Nacionāli bruņotajos spēkos - ikviens jaunietis var būt noderīgs savai valstij. Stāstījumu par karavīru ikdienu papildināja nelieli video sižeti.

Pasākuma noslēgumā Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Kokneses novada domes priekšsēdētājam Dainim Vingrim pasniedza īpašu dāvanu Koknese novada domei - Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras izveidotu attēlu, kurā redzami Kokneses pils nocietinājumi ap 1600. gadu. Šī tikšanās bija izzinoša un vērtīga mācību stunda - vairāk kā simts 8. - 12. klašu audzēkņi ar interesi klausījās lekciju un uzdeva jautājumus par runātajām tēmām.

Lekcija notika Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku vadītā skolu projektā, lai skolēni vairāk uzzinātu par Latvijas aizsardzības spējām un to stiprināšanu, jauno Valsts aizsardzības koncepciju un NATO Varšavas samita lēmumiem, karavīru rūpēm par vides aizsardzību Ādažu poligonā, kā arī aizsardzības nozares aktualitātēm un īstenotajiem projektiem. Jau vairākus gadus Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizē lekcijas Latvijas skolās. Lekciju mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Latvijas dalību NATO un kolektīvo aizsardzību, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību.