Sākums Notikumi I.Gaiša Kokneses vidusskolā salapojis Dzejas koks

postheadericon I.Gaiša Kokneses vidusskolā salapojis Dzejas koks

Septembris visā Latvijā aizrit Dzejas dienu zīmē. Arī Kokneses vidusskolā septembrī stundās skan dzeja.

Šogad 5.-9. klašu skolēni mēģināja kļūt par dzejniekiem un paši radīt savus dzejoļus. Skolēnu atsaucība bija necerēti liela. Dzejoļi bija par dažādām tēmām, bet visaktuālākā bija dabas un rudens tēma. Visi skolēnu darbi tika izlasīti, pārrunāti, prezentēti, bet, apkopojot skolēnu darbus, skolā tika izveidots Dzejas koks, kuram īsto lapu vietā saplaukušas lapiņas ar bērnu dzejoļiem.

Toties 10.-12. klašu skolēni skolā atstājuši savu pēdu nospiedumus, tos rotājot ar labākajiem latviešu autoru dzejoļiem. Jāsaka, ka šogad skolēni devuši priekšroku pārbaudītām vērtībām - I. Ziedonim, O. Vācietim, Rainim un Aspazijai.

Dzeja neizzūd, tā ir mūsu bērnos, tikai jāļauj bērniem radoši izpausties!

Kokneses novada latviešu valodas un literatūras MA vadītāja E. Užule