Sākums Notikumi Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference

postheadericon Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference

26. februārī skolā norisinājās starpnovadu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konference. Skolēniem un pedagogiem bija iespēja redzēt, kā savu prasmi prezentēt izstrādāto ZPD rāda vidusskolēni.

Skolēni kultūrvēsturiskā mantojuma jomā šogad bija izvēlējušies pētīt dziedāšanas tradīcijas Vietalvā, nakts pasākumu popularitāti vidusskolas jauniešu vidū, hokeja fenomenu - līdzjutējus Latvijā.

Matemātikas un fizikas sekcijā bija iespēja uzzināt par zelta griezumu cilvēka ķermenī, par matemātiku un informāciju tehnoloģijām skolā, par transporta attīstības procesiem.

Bioloģijas un veselības sekcijā līdzās pētījuma darbam par skolas somas piemērotību un pēdas deformācijām, skolēni bija izstrādājuši bukletus.

Interesanti pētījumi ir veikti arī par krāsu izvēles motivāciju skolēnu apģērbā, laika apstākļu vērošanu latviešu tautas ticējumos un diskrimināciju darba tirgū.

Valodniecības jomā tapis pētījums par latviešu valodas apguves grūtībām ārzemju jauniešiem. Klausītājus ar latviešu valodas zināšanām pārsteidza apmaiņas programmas skolēns no Vācijas Jonas Volkmar, kurš Latvijā uzturas tikai sešus mēnešus un spēj tekoši runāt un prezentēt savu darbu latviski.

Lielu darbu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu tapšanā ir ieguldījuši skolotāji, zinātniski pētniecisko darbu vadītāji, kuri sniedza skolēniem padomus, kā labāk veikt pētījumu, kā atrast pamatojumu teorētiskajā literatūrā.

Žūrijas komisija piešķīra:

1.vietu Kristai Asmusai (sk. M.Reinbergs), Evitai Skruļai (sk. I.Ciša);

2.vietu Jonas Volkmar (sk. L.Āre un L.Reinberga), Madarai Ungerei (sk. E.Užule), Lāsmai Ungerei ( sk. I.Ozoliņa);

3.vietu Sintijai Stivriņai (sk. D.Skopāne), Aigaram Cibuļskim (sk. G. Ungere), Beātei Baronei (sk. S. un I.Māliņi);

Atzinību Annai Bērziņai (sk. A.Mežiela), Martai Pavlovičai (sk. I.Asarīte), Madarai Kalniņai (sk. A.Cauka), Tomam Zvaigznem (sk. Ņ.Kivleniece).

Darbu izvērtēšanas rezultātā 8 skolēnu darbi ir izvirzīti uz Zemgales reģionālo 4. skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci, kas notiks 2013. gada 21. martā.

Lai izdodas veiksmīgi starti E.Skruļai, K.Asmusai, L. un M. Ungerēm, J.Volkmar, B.Baronei, A.Cibuļskim un M.Pavlovičai parādot savas prasmes!

Paldies par palīdzību darbu noformēšanā skolotājām L.Kalniņai un I.Vancānei.