Sākums Erasmus+ ERASMUS+ projekts Koknesē

postheadericon ERASMUS+ projekts Koknesē

Spēja būt atvērtam pret apkārtējo pasauli un spēja sekmīgi sadarboties ar visdažādāko tautību pārstāvjiem ir viena no mūsdienu sabiedrībā nepieciešamajām pamatprasmēm.  Tas ir arī viens no starptautiskajos projektos iesaistīto skolēnu lielākajiem izaicinājumiem un ieguvumiem vienlaicīgi. I. Gaiša Kokneses vidusskola kopš 2003.gada sistemātiski piedalās starptautisko skolu sadarbības programmu COMENIUS un ERASMUS+ projektos, iegūstot Eiropas Savienības  grantu projektu norisei. Par to paldies projektu autorēm un koordinatorēm  skolotājām I. Kalniņai un L. Reinbergai. Šajā laika posmā153 mūsu skolas skolēni delegāciju sastāvā ir piedalījušies projekta aktivitātēs dažādās valstīs. Katra šāda iespēja ir bagātinājusi audzēkņus ar jaunu, unikālu pieredzi, dzīvojot viesģimenē, kopīgi mācoties, strādājot, radoši eksperimentējot un iepazīstot citu valstu vienaudžus. Piecas reizes Koknesē ir uzņemti viesi no projektu dalībvalstīm. Un atkal laikā no 7. līdz 13. maijam mūsu skolā noritēs kārtējais projekta darbs, kurā piedalīsies 39 vidusskolēni un 10 skolotāji no Vācijas, Nīderlandes, Itālijas, Spānijas un Somijas. Šoreiz ciemiņi kopā ar mūsu skolas  audzēkņiem iepazīs latviešu tautā kopto un tautas radošo spēku apliecinošo vēŗtību – Dziesmu un deju svētku tradīciju. !2.maijā Koknese piedzīvos gan svētku gājienu, gan koncertu, gan amatnieku tirdziņu un, protams, latvisko viesmīlību visa nedēļas garumā. Tāpēc jau iepriekš vislielākais paldies tām viesģimenēm, kas ar negaidīti lielu atsaucību izteikušas vēlēšanos uzņemties rūpes un gādību par viesskolēniem.

(seko ģimeņu saraksts, kas tiks nosūtīts kopā ar logo, emblēmu un foto!!!)

Lai mums visiem kopā ir skaista nedēļa maijā!

M.Reinbergs, I. Gaiša vidusskolas direktors