Sākums Erasmus+ ERASMUS+

postheadericon ERASMUS+

Sācies rosīgs darbs starptautiskā ERASMUS+ projekta "Eiropas mākslu virkne" ietvaros. Tajā piedalās skolas no 6 valstīm: no Itālijas, Nīderlandes, Somijas, Spānijas, Vācijas un Latvijas.
I.Gaiša Kokneses vidusskolā projekta darbam varēja pieteikties visi skolēni, kuriem ir vismaz 14 gadu. Jau pirmajā tikšanās reizē jaunieši iepazīstināja ar sevi, cenšoties to darīt intriģējoši un radoši. Bija jāveic arī vairāki nopietni mājas uzdevumi, un pēc tam visi dalībnieki izvēlēja tos 8 skolēnus, kuriem bija iespēja pārstāvēt Latviju un Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu projekta sanāksmē Spānijā.
Sanāksme notika no 7. līdz 13. novembrim Sitčesā, un mūsu skolēni Asnate Višķere, Dana Grunda, Dita Šteinfelde, Līga Ancāne, Māra Jēkabsone, Artis Dandēns, Edijs Lutinskis un Otto Asmuss pierādīja, ka, lai arī starp projekta dalībskolām mūsu skola ir pati mazākā, turklāt vienīgā, kas nav pilsētā, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka tāpēc esam vājāki. Tieši otrādi! Mūsu audzēkņi prata droši uzstāties, labi runāja angliski, bija draudzīgi un atvērti.
Mājas darbi arī bija paveikti godam: jaunieši bija izveidojuši gan atraktīvas individuālās prezentācijas, gan nopietnas intervijas ar gados vecākiem kino skatītājiem, gan ļoti labu prezentāciju par nacionālo filmu (skolēni bija izvēlējušies filmu "Limuzīns Jāņunakts krāsā").
Šī projekta sanāksme bija veltīta kinomākslai, un, darbojoties internacionālajās grupās, skolēni veidoja īsfilmas, kurām bija 2 sākuma noteikumi: darbības vieta un tas, ka filmai jāsākas ar durvju atvēršanu. Tā kā vispirms bija vairākas teorētiskās un praktiskās nodarbības, ko vadīja aktrise, operators un kinostudijas darbinieki, arī skolēnu filmas izdevās daudzveidīgas un kvalitatīvas.
Tagad notiek gatavošanās nākamajai projekta sanāksmei Nīderlandē, kur tēma būs fotogrāfija un glezniecība.