Erasmus+
Skola iesaistās starptautisko skolu partnerības projektos “Comenius” kopš 2003. gada. Laika gaitā projektos iesaistījušies daudzi skolas skolēni, gūstot neaizmirstamu pieredzi, iepazīstot Eiropu, bagātinot valodas krājumu, izveidojot jaunas draudzības saites, mācoties un pilnveidojoties. Laikiem mainoties, mainījies arī projekta nosaukums - “Erasmus+”. |
Erasmus+ jaunieši īsteno vietējai sabiedrībai noderīgu projektuThere are no translations available. Šis gads ieviesis dažādas pārmaiņas, kurām jāspēj pielāgoties. Vairāku gadu garumā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola iesaistās starptautiskajos Erasmus+ projektos. Lai gan šogad situācija neļāva tikties ar ārzemju draugiem, Kokneses jaunieši atrada veidu, kā pašiem skicēt, radīt un īstenot projektu vietējā mērogā. No 2019. līdz 2022. gadam tiek īstenots projekts “SE.LE.N.E.” (“SErvice LEarning Network in Europe” (Project 2019-1-IT02-KA229-062172_3); projekta koordinatores Inguna Kalniņa, Lelde Āre). Projekts vērsts uz pakalpojumu apguvi (service learning; no angļu val.) kā jaunu un radošu pieeju izglītībai, mācīšanās procesam un pilsoniskuma audzināšanai. Kā zināms, mācīšanās mūža garumā, ne tikai skolas telpās, paliek arvien aktuālāka, mācību procesu īstenojot pilsētvidē, sociālajā sabiedrībā, apkārtējā teritorijā. Projekta mērķis ir saskatīt saikni ar reālām vajadzībām, kas būtu noderīgas vietējā sabiedrībā. Starptautiskais mērķis – skaidri parādīt Eiropā aktīvas, motivējošas un uz skolēniem vērstas izglītības pieejas potenciālu. Kokneses jaunieši rudenī aktīvi iesaistījās dažādās projekta aktivitātēs, gaidīja pavasari, kad ar prieku varētu uzņemt ārzemju draugus, taču pandēmijas dēļ ārzemju draugi ierasties nevarēja. Projektā iesaistītajām skolām tika sūtīti sveicieni no Kokneses gan rudenī, iesaistoties Erasmus dienās, gan uz Ziemassvētkiem, sagatavojot virtuālo Ziemassvētku sveicienu. Tad nāca pavasaris – ik nedēļu projekta jaunieši tikās tiešsaistē, lai organizētu un īstenotu projektu, kas būtu noderīgs vietējai sabiedrībai. Tika domāti dažādi varianti, līdz jaunieši nonāca pie tā, ka izveidos pārtikas kastītes bērniem. Šo kastīšu nosaukums ir “bento”, to dzimtene ir tālā Japāna. Ēdiens izvietots kastītē tā, lai tas būtu baudāms arī ar acīm – viss sagatavots un skaisti noformēts sātīgai maltītei.
SE.LE.NE. logo konkurssThere are no translations available. Līdz visu skāra COVID-19 un karantīna, mēs, Erasmus+ komanda, nepārtraukti strādājām pie projekta pilnveidošanas, kā arī paspējām laist gaisā mazu, bet tajā pašā laikā ļoti nozīmīgu pasākumu – LOGO KONKURSU. Mūsu mērķis ir izvēlēties vienu vislabāko logo jaunajam projektam SE.LE.NE.. Ļoti svarīgi, lai šis darbs būtu kāda projekta dalībnieka veikts. Galvenie noteikumi, veidojot logo, kurus mēs izteicām: tajā ir jābūt ietvertam projekta nosaukumam un katras dalībvalsts interpretējumam. Konkursā, protams, piedalījās visas projekta dalībvalstis, iesūtot mums savus divus labākos darbus. Darbi visi tik tiešām bija lieliski, mēs tos apkopojām un nosūtījām visiem balsošanai, lai visi kopā godīgi izvēlētos projekta oficiālo logo.
Erasmus dienas 2020There are no translations available. No 15. līdz 17. oktobrim Erasmus+ projekta ietvaros norisinās #ErasmusDienas 2020. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas Erasmus+ projekta dalībnieki 16. oktobrī, Erasmus dienas 2020 ietvaros, organizēja nelielu talku. Tās laikā skolēni veidoja solu, kas tiks rotāts ar Daugavas un Pērses krastos atrastiem zariem. Solu plānots novietot skolas pagalmā.
Erasmus+ jaunieši labo darbu nedēļāThere are no translations available.
Labos darbus var darīt ne tikai labo darbu nedēļā!
Labo darbu nedēļa ik gadu norisinās oktobrī ar biedrības Palidzesim.lv čaklu atbalstu.
Darbiem nav jābūt lieliem, tos var veikt ar maziem solīšiem!
Erasmus+ aktīvie skolēni iesaistījās skaistas vietas tapšanā - topošajā mākslas telpā Mtelpa.
Restaurējām, krāsojām un radoši pavadījām pēcpusdienu.
Kas būs tavi labie darbi?
2019-2022 SE.LE.NE. ("SErvice LEarning Network in Europe")There are no translations available.
Izglītības kultūra daudzās Eiropas valstīs joprojām ir cieši saistīta ar tradicionālajiem principiem un metodēm, tādēļ zināšanu nodošana bieži vien tiek uzskatīta par galveno skolas funkciju, un frontālā apmācība - par labāko starp visām didaktiskajām metodēm. Mēs – projekta veidotāji - esam pārliecināti, ka skolai mācību process jāveido orientēts uz skolēnu, balstoties uz viņa spēju uzdot jautājumus, meklēt problēmu risināšanas iespējas un pakāpeniski attīstot viņa dzīves prasmes caur kooperatīvu darbu un autentisku un jēgpilnu pieredzi. Projekts “SE.LE.N.E” ir vērsts uz pakalpojumu apguvi (PA – no angļu val. Service Learning) kā novatorisku pieeju izglītībai, mācīšanās procesam un pilsoniskuma audzināšanai. Tas mēģina paplašināt skolas robežas, mācīšanos ienesot pilsētā, sociālajā sabiedrībā, apkārtējā teritorijā. PA ir aktivitāte, kas vērsta uz skolēnu, balstīta uz autentiskām problēmām, ir sociāli saistoša, motivējoša un sadarbību rosinoša.
|
|
|