Get Adobe Flash player
Home Notikumi

postheadericon Notikumi

postheadericon Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

There are no translations available.

Rosīgā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ar tēmu Daba Ziemeļvalstīs Kokneses bērnu bibliotēkā ir noslēgusies!

Lasījām par lāča satikšanu, ko darīt un ko nedarīt, ja gadās satikt. Fantazējām un zīmējam būtnes, kuras neviens dabā nav redzējis. Saliekot īpašu Domino, uzzinājām vairāk par Eiropas valstu Nacionālajiem augiem, kokiem, dzīvniekiem un kukaiņiem.
Liels prieks par Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas bērnu zinātkāri un skolotāju atsaucību!
Antra Vasiļevska

 

postheadericon Konkurss "Teci teci, valodiņa"

There are no translations available.

Kā katru gadu, arī šogad mūsu skolas stāstnieki sacentās par labākā stāstnieka titulu konkursā "Teci teci, valodiņa". Prieks par pašiem jaunākajiem stāstniekiem no 1.a un 1.b klases - Mariju Freimani un Justīni Bešmenovu! Priecīgas un drošas stāstnieces! 3.a klases skolēns Matīss Puriņš arī braši turējās.


Uz reģionālo konkursu Lielvārdē tika izvirzīti:
Marija Freimane, 1.a klase
Rimants Keišs, 4.a klase
Laura Vilde, 5.b klase
Paldies vecākiem un skolotājām Ludmilai Strautniecei, Dacei Dobrikai, Ilzei Ozoliņai, Baibai Vingrei, Sanitai Šiballo par sadarbību!
Inguna Žogota


 

postheadericon Mārtiņu darbnīcas

There are no translations available.

Šogad, sagaidot Mārtiņus, 2.-3.klašu skolēni devās apgūt gudrības Mārtiņu darbnīcās. Gan gāja ciemos viens pie otra, minēja mīklas, risināja un šķetināja "cietos riekstus", zīmēja un krāsoja un viesojās pat "saldajā pagrabā".

Bija jautri un interesanti!
Paldies 2.a, 2.b, 3.a un 3.b klašu audzinātājām un arī Helēnai Sudarei par sadarbību!

 

postheadericon 12.b klases rudens ekskursija

There are no translations available.

Noslēdzot mācību posmu pirms brīvlaika, 21.oktobrī 12.b klases skolēni devās savā pēdējā skolas rudens mācību ekskursijā. Apspriežot idejas par iespējamo maršrutu, audzēkņi nolēma apmeklēt tuvākās interesantākās vietas, un, galvenais, pavadīt laiku kopā.

Saulainajā un dzestrajā rudens rītā mēs apmeklējām privāto zoodārzu “Karlīnas ZOO”, kura darbinieks iepazīstināja mūs ar tur mītošajiem pazīstamiem un retiem dzīvniekiem.

Vietējās gides pavadībā izstaigājām Odzienas pili un iepazināmies ar tās vēsturi, apmeklējām atjaunotās zāles, kā arī atklājām vietējo Motormuzeju ar pārsteidzoši bagātīgu 50.-80.gadu spēkratu un sadzīves tehnikas kolekciju.

Baudot svaigo gaisu un klusumu, izgaršojot pēdējās saldās dzērvenes, nesteidzīgi izstaigājām Aklā purva takas, noslēdzot šo skaisto dienu pie neliela ezera.

Šis jaukais un sirsnīgais brauciens ar klases biedriem 12.klasē veidos neaizmirstamas atmiņas par skolā pavadīto laiku!

12.b klases audzinātāja Alla Tarasova

 

postheadericon NEPTŪNA SVĒTKU PASĀKUMI

There are no translations available.

No 17. līdz 20.oktobrim mūsu skolā norisinājās tradicionālie Neptūna svētku pasākumi, jeb 10.klases skolēnu svinīga uzņemšana vidusskolēnu saimē. Šim atraktīvajam pasākumam 12.klašu audzēkņi gatavojās rūpīgi un pārdomāti.

Sākumā, orientējoties pēc īpašas kartes, 10.-iem Kokneses parkā bija jāatrod sagatavota vēstule ar uzdevumu aprakstiem katrai dienai un priekšnesumam.

Katru dienu skolēniem bija jāierodas skolā, ievērojot īpašu ģērbšanās stilu: bērnības sapņu profesijas, iemīļoto multfilmu varoņi un biznesa aprindu stils. Daudzi 10.klases audzēkņi pārsteidza ar rūpīgi pārdomātiem tēliem un drosmīgu tērpu izvēli, atsaucību un patiesu ieinteresētību notiekošajā.

Trešdienas pēcpusdienā skolas sporta zālē jautrā gaisotnē norisinājās īpaši sagatavoti sporta pārbaudījumi: “Zvejnieku stafete”; pupiņu šķirošana, mezglu siešana un pleda apgriešana.

“Mūsu jūras karaļvalsts mierīgo un nesteidzīgo dzīvi ir satricinājusi nelāga ziņa : VISU MĪLĒTAIS, CIENĪTAIS UN SLAVINĀTAIS VALDNIEKS NEPTŪNS IR SASIRDZIS….Viņš ir kļuvis nerunīgs un apātisks, zudusi ēstgriba un miegs, stundām ilgi viņš skatās tālumā un smagi nopūšas...Kaut kas ir jādara!!!! Savādāk mūsu plaukstošo valsti gaida panīkums un bojāeja!!!” – ar šādiem vārdiem sākās 12.klašu sagatavotā izrāde skolas svinību zālē.

Depresijā ieslīgušo Neptūnu lieliskā Arta Pauniņa tēlojumā centās izārstēt “visgudrākie prāti” Alīnas Auziņas, Lindas Dumpes, Lolitas Griškevičas un Endija Soldana izpildījumā. Uzjautrināt valdnieku centās Alise Krūmiņa, pārsteidzot visus ar klasisko O’Sole Mio izpildījumu itāļu valodā; 12.klašu meitenes, pārsteidzot visus ar perfekto nāru deju, kā arī zēni, veidojot jautrās piramīdas.

Pasākuma turpinājumā skatītājus iepriecināja 10.klases skolēnu sagatavots “mājas darbs”-

slavas dziesma 12.-iem, deja un bezbailīgi izveidotas piramīdas. Atkārtojot svinīgā zvēresta vārdus, 10. klases skolēni un viņu audzinātājs skolotājs Ivars Māliņš tika svinīgi uzņemti Neptūnijas saimē!!!

Paldies visiem 12.klašu skolēniem par atsaucību un iesaistīšanos pasākuma veidošanā un norises organizēšanā!

12.b klases audzinātāja Alla Tarasova

 

postheadericon Veļu laika stāsti un mīklas

There are no translations available.

Veļu laiks ir rāms un mierīgs. Katrā dzimtā atceras savus senčus, pārrunā senus notikumus, min mīklas. Šis ir pasaku stāstīšanas laiks. Sākumskolēni no 1.-4.klasei arī minēja mīklas un sacentās - kurš var vairāk uzminēt! Katrā klasē bija savi uzvarētāji.

Tagad skolēni gatavojas stāstnieku konkursam "Teci teci, valodiņa".

 

postheadericon Izrāde "Ceļojums"

There are no translations available.

18.oktobrī skolā ciemojās Leļļu teātris Tims ar leļļu izrādi "Ceļojums". 1.-4.klašu skolēni ieklausījās tautasdziesmu un ticējumu gudrībās un kopā devās "ceļojumā".

 

postheadericon Skolā atzīmē Valsts valodas dienu

There are no translations available.

Lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, svētku, atceres un atzīmējamo dienu kalendārā pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma 15. oktobrī tiek svinēta Valsts valodas diena.  I.Gaiša Kokneses vidusskolas 5.-7. klašu skolēni un latviešu valodas skolotājas atzīmēja šo dienu ar valodas pēcpusdienu.

Skolēni deklamēja skaistākos latviešu autoru dzejoļus, piedalījās viktorīnā par dažādiem valodas jautājumiem, atsauca atmiņā savas zināšanas par latviešu tautas sakāmvārdiem, frazeoloģismiem, antonīmiem un definēja, kas, pēc skolēnu domām, ir valoda. Skolēni izrādīja patiesu interesi, erudīciju un valodas zināšanas.

Pasākuma noslēgumā katra komanda tika pie pateicības un neliela cienasta.

Latv.val. skolotāja E.Užule

 

postheadericon Mācības angļu valodā

There are no translations available.

11. oktobrī I. Gaiša Kokneses vidusskolā viesojās un 9.-12. klašu skolēniem vadīja mācību stundas angļu valodā ASV vēstniecības Informācijas resursu centra koordinators Nils Students. Pirmās nodarbības tēma “Soldiers in Arms” vēstīja par dažādiem Latvijas un ASV sadarbības aspektiem NATO ietvaros. Līdztekus organizācijas vēstures un tās šī brīža darbības raksturojumam, lektors iepazīstināja arī ar savu aizraujošo dzīves stāstu un personīgo pieredzi, strādājot militārajā jomā. Skolēni nodarbības laikā ne tikai guva jaunu informāciju par NATO un militāro dienestu, bet arī pilnveidoja savas angļu valodas zināšanas. Otrās nodarbības, kas bija veltīta mediju pratībai, laikā 11.un 12. klašu skolēni  tika iepazīstināti ar videomateriālu, kurš demonstrēja, cik  veikli var tikt izveidoti viltus materiāli un cik viegli ir tiem noticēt. Skolēniem bija iespēja gan vērot lielisku publiskās runas paraugu, gan uzdod interesējošus jautājumus, gan iesaistīties diskusijā par  propagandas līdzekļiem.
Vidusskolēni, šo lekciju vērtējot, saka:

  • "Bija patīkami, ka pie mums ierodas šāda amata pārstāvji un iepazīstina ar jomām, ar kurām ikdienā īsti nesastopamies." - Artis, 12.b
  • "Pateicoties N. Studenta pozitīvajai, atvērtajai, dzīvespriecīgajai personībai nodarbība bija ļoti viegli uztverama. Vēl, protams, liels pluss bija dāvaniņas tiem, kas pareizi atbildēja uz jautājumiem.” - Niks, 11.
  • "Man patika, ka lekcija bija aizraujoša, tā lika iedziļināties. Bija iespēja dzirdēt amerikāņu angļu valodu un uzzināt vairāk par N. Studenta dzīvi Latvijā." – Alita, 12.b

Skolēni šo nodarbību noteikti atcerēsies, katru reizi rakstot ar lektora dāvinātajām pildspalvām.

Lektora N.Studenta lekcija Samsung klasē

 

10.klases skolēni nodarbībā

Foto – I.Kalniņa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Nākošās vieslektoru vadītās mācības angļu valodā  - jau novembrī!

Lolita Griškeviča, 12.b klases skolniece

 
More Articles...