Get Adobe Flash player
Home Notikumi

postheadericon Notikumi

postheadericon Piedaugavas novada folkloras kopu kopmēģinājums

There are no translations available.

Mūsu skolā 22.martā notika Piedaugavas novada folkloras kopu kopmēģinājums. Satikāmies. Dancojām. Mācījāmies rotaļas. Spēlējām spēles. Sadraudzējāmies. Iemācījāmies 9 rotaļas un dančus, atkārtojām kopdziesmu. 18./19.maijā brauksim uz Nacionālo sarīkojumu PEPT, Zasā.Inguna Žogota, folkloras kopas "Tīne" vadītāja

 

postheadericon Izstādes Koknesē

There are no translations available.

Dažreiz nav jābrauc tālu, lai redzētu kaut ko patiešām unikālu! Tādas ir izstādes, kuras 4.b klases skolēni kopa ar audzinātāju Ingunu Žogotu apskatīja Kokneses TIC un Kokneses bibliotēkā. Baltais māls un puķes, gleznas krustdūrienā, zīmējumi un neparastā tehnikā izveidoti mākslas priekšmeti no vecām grāmatām...
Apmeklē arī Tu izstāžu zāles tepat Koknesē! 

postheadericon “Gribu būs mobils”

There are no translations available.

Jau 15. reizi CSDD īstenoja 6.-8. klašu skolēnu drošībai ceļu satiksmē tik nozīmīgo mācību projektu “Gribu būs mobils”, aicinot pieteikties Latvijas skolu pedagogus un audzēkņus.

Projekta mērķis ir veicināt 6.-8. klašu skolēnu attīstību, kļūstot par atbildīgiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kuri atpazīst un izprot apdraudējumus ceļu satiksmē, ciena citus satiksmes dalībniekus un rūpējas par savu un apkārtējo drošību. Projekta ietvaros sagatavoti mācību materiāli pedagogiem, padomāts par atraktīvu un interaktīvu mācību procesu zināšanu apguvei.

Mācību projekts “Gribu būt mobils” veidots trijās kārtās, skolēnu komandām sacentīšoties par labākās un zinošākās titulu. Projekta pirmā kārta norisinājās tiešsaistē, savukārt pusfināli tika organizēti klātienē Latvijas reģionos un tajos tikās neklātienes posma katra reģiona 10 zinošākās komandas. Projekta fināls norisināsies Rīgā 2024. gada pavasarī. Septiņas mācību projekta zinošākās komandas cīnīsies par uzvaru un saņems vērtīgas balvas. Mācību projekta galvenā balva – dāvanu karte ceļojumam 2500 EUR vērtībā.

2024.gada 29.februārī I.Gaiša Kokneses vidusskolas 7.b klases komanda piedalījās Ogres reģiona pusfinālā, izcīnot 10.vietu trīs neklātienes kārtās  42 komandu skaitā. Komandas sastāvā-Gustavs Atrasts, Patriks Driba, Emīls Mangals, Markuss Siliņš un Kristiāns Sņetkovs.  Pusfinālā bija jāveic trīs uzdevumi un jāprezentē mājās sagatavotais Satiksmes drošības kalendārs nākamajam mācību gadam.

Skolēniem bija iespēja sacensties konkurences vidē, veicinot savu kritisko domāšanu un radošumu.

Bija vērtīgi vērot citu skolu jauniešu sniegumu un izvērtēt sevi!

Inese Vancāne

7.b klases audzinātāja

 

postheadericon “Mēs ceram ar viņu strādāt kopā vēl kādu reizi!”

There are no translations available.

Turpinot nodarbību ciklu “Mācāmies angliski”, 26.februārī I.Gaiša Kokneses vidusskolā angļu valodas stundas 9.-12.klašu skolēniem vadīja Liepājas universitātes pasniedzēja Noora Mahmassani.

Kopā ar pasniedzēju skolēni nedaudz iepazina Merilendas štatu, pasniedzējas dzimto vietu, diskutēja arī par skaistākajām vietām Latvijā. Nodarbību mērķis bija   veidot plašāku  izpratni par daudzvalodu ainavu Eiropā un ASV, kā arī nostiprināt un paplašināt vārdu krājumu. Darbojoties gan individuāli, gan grupās, skolēni veidoja krāsainus pašportretus, kas pauda katras valodas lomu viņu dzīvē un personiskajā identitātē. Skolēni pilnveidoja arī  savu vizuālo pratību, analizējot kartes, grafikus, video un pašu radītos zīmējumus. Skolēni atzina, ka bija interesanti izprast savu daudzvalodu pašportretu.

Sadarbību atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un Reģionālais angļu valodas birojs (RELO)

I.Vancāne

Angļu valodas skolotāja

 

postheadericon Folkloras kopu skate

There are no translations available.

Folkloras kopa "Tīne" Reģionālajā Piedaugavas un Vidzemes Piejūras folkloras kopu skatē iegūst 1.pakāpi!

23.februārī "Tīnes" bērni devās uz Lēdurgu. Tur norisinājās Folkloras kopu skate. Savu programmu izrādīja 12 folkloras kopas no Pļaviņām, Kokneses, Aizkraukles, Lielvārdes, Allažiem, Ropažiem, Salaspils, Smiltenes, Limbažiem, Lēdurgas, Saulkrastiem.

Skanēja dziesmas, rotaļas, danči, klausījāmies stāstus, bērni muzicēja un spēlēja spēles. Tēma šogad: skaņas, skaņu ainava.Darbojāmies arī dažādās darbnīcās - cepām rudzu pīrāgus, gatavojām svilpītes, audām un dancojām.

Tīnei - 1.pakāpes diploms! Paldies par sadarbību arī vecākiem!

Turpināsim gatavoties "Pulkā eimu, pulkā teku" sarīkojumam Zasā, 18.-19.maijā.

Inguna Žogota, folkloras kopas "Tīne" vadītāja

 

postheadericon Meteņdiena

There are no translations available.

 

Šogad Meteņi atnāca ar sniegputeni un lielīšanos, spēkošanos un vizināšanos no kalna.
Dažas klases par Meteņiem runāja savās klases stundās, iepazina Meteņu tradīcijas. 
Bet 4.b klase nāca uz skolu lielīdamies, un to darīja arī stundās. Lielījās par visu! Par saviem talantiem, īpašajām prasmēm, medaļām, kuras iegūtas dažādās sacensībās, par savu roku veiklību, un vēl un vēl. Arī 2.a klases skolēni svinēja Meteņus. Sākumā uzzināja, kas ir Meteņi, to tradīcijas.
Viena no svarīgākajām Meteņos bija vizināšanās no kalna, vizinājās visi – mazi un lieli. Braucot no kalna, skaļi sauca vēlējumus un lielījās, kuram būs garāki lini. Noteikti bija jāveļ arī sniega bumbas un kamoli, lai visi darbi nākamajā gadā apaļi, raiti un gludi sokas. Ticējumi vēsta - jo tālāk no kalna nobrauks, jo garāki lini augs un pašam būs spēks un veselība.
Skolotājas Ludmila Strautniece un Inguna Žogota

 

 

postheadericon Ziemas danči

There are no translations available.

Janvārī sākumskolēniem parasti ir Danču pasākums. Arī šogad tā bija!
Prieks par klasēm, kas kopā ar savām audzinātājām bija atnākuši visi, prieks par atsevišķiem dejotājiem, kuri nāca uz pasākumu tāpēc, ka patīk dejot un deja ir viņu ikdiena un prieks.


Dejoja uz nebēdu. Visi, sasarkušiem vaigiem, ar prieku devās pēc pasākuma uz klasēm un mājām.
Nolēmām, ka būs arī Pavasara danči!
Inguna Žogota

 

postheadericon Ziedojums Ukrainai!

There are no translations available.

XX

 

postheadericon #SKOLASPARUZVARU

There are no translations available.

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskola piedalās Āgenskalna Valsts ģimnāzijas organizētajā Ukrainas atbalsta akcijā "Skolas par uzvaru".

No 24. janvāra līdz 15. februārim notiek ziedojumu vākšana tādām Ukrainas vienībām kā Azov, Legion-V un Karpatskij Sič, kur plecu pie pleca ar Ukrainas karavīriem atrodas medmāsa no Latvijas - Sarmīte Cīrule.

Jau tuvojas otrā gada beigas kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, tāpēc tagad ir laiks, kad Latvijas skolām ir jāsadodas rokās un kopā jātiecas uz uzvaru un jāpalīdz Ukrainas aizstāvjiem, kuri pirms kara bija kāda Ukrainas skolnieka skolotāji, ārsti, tēvi, brāļi vai vectēvi.

Saziedotais pēc 15. februāra jānogādā biedrībā “Tavi draugi” (Ventspils iela 50, K-3 Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1002), no kurienes tiks nogādāts uz dienvidu un austrumu fronti Ukrainā.

Ziedojuma sarakstā minētos ķīmiskos pēdu un roku sildītājus var pasūtīt internetveikalā https://latvin.lv/ ar kodu TAVIDRAUGI50. Galvenais norādīt, ka vēlas iegādātās lietas izņemt uz vietas, lai nav jāmaksā par piegādi. Visi pirkumi ar šo kodu tiks nogādāti uz biedrības telpām.

Kopā mēs ticam Ukrainas uzvarai, kopā mēs varam palīdzēt! Saules mūžu Ukrainai un Latvijai!

 
More Articles...